"Enter"a basıp içeriğe geçin

BTC Türk Yeni Malatyaspor-Kasımpaşa maçı ne devir? Saat kaçta? Hangi kanalda?

Harika Lig’de 27. hafta müsabakalarında BtcTürk Yeni Malatyaspor ile Kasımpaşa karşı zıdda geliyor. Müsabakayı hakem Halil Umut Meler’ ve ekibi yönetecek. Üstün Lig’de çıktığı son 4 maçta 10 puan elde eden Kasımpaşa, bu performansını sürdürmek istiyor. Muhteşem Lig’de yaptığı müsabakaların 7’sini kazanan, 5’inde berabere kalan ve 14’ünü yitiren lacivert-beyazlı ekip, 26 puanla 13. sırada bölge alıyor.

Ligde 11 maçtır galibiyet yüzü göremeyen ve 25 puanla 15. sırada yan alan Yeni Malatyaspor ise bu karşılaşamda 3 puan hasretine son vermeye çalışacak. Müsabaka öncesinde mesken sahibi ekipte uzun periyodik sakatlığı bulunan Eren Tozlu dışında değerli bir eksik bulunmuyor. Kasımpaşa’da ise sakat yahut cezalı oyuncu bulunmuyor.

Yeni Malatyaspor-Kasımpaşa maçı saat 21:00’da Beinsports 2’den canlı yayınlanacak.

Yeni Malatyaspor: Farnolle, Chebake, Mina, Mustafa Akbaş, Sakıb, Robin Yalçın, Acquah, Gökhan Töre, Bifuma, Fofana, Umut Bulut

Kasımpaşa: Fatih, Hadergjonaj, Sarlijia, Meriah, Haddadi, Tirpan, Aytac, Ndongala, Hajradinovic, Quaresma, Thiam

Muhteşem Lig’de Kasımpaşa ile oynadığı beş maçın yalnızca birini kazanan Yeni Malatyaspor (2B 2M), tek galibiyetini geçen seri iç alanda aldı (2-1).
Dönemin birinci yarısında Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kalan Kasımpaşa, şu ana kadar Harika Lig’de rakibini mağlup edemediği bir seri oynamadı.
Son 11 Muhteşem Lig maçında galibiyet alamayan Yeni Malatyaspor (2B 9M), şu an ligde konum alan kadrolar arasında devam eden en uzun serinin sahibi konumunda.
Üstün Lig’de dört maçtır mağlup olmayan Kasımpaşa (3G 1B), daha uzun bir seriyi en son Şubat-Mart 2017’de yakalamıştı (6 maç).
Bu seri Muhteşem Lig maçlarının son 15 dakikalarında en fazla gol atan kadro Yeni Malatyaspor (17). Kasımpaşa ise yediği gollerin en az kısmını bu vakit aralığında kalesinde gören iki ekipten biri (yüzde 12; Fenerbahçe ile birlikte).
Yeni Malatyaspor’un meskeninde bulduğu son üç Harika Lig golünün ikisinde fileleri havalandıran isim olan Umut Bulut, Kasımpaşa’ya attığı son beş golün dördünü iç meydanda kaydetti.
Vazife aldığı son dört Muhteşem Lig maçında iki asist yapan Yeni Malatyaspor oyuncusu Karim Hafez, daha evvelki 28 müsabakada birebir sayıda gol pası verebilmişti.
Kasımpaşa’nın Harika Lig’de attığı son beş golün üçüne direkt katkı sağlayan Bangaly-Fode Koita, Yeni Malatyaspor ile karşılaştığı son iki maçta üç gol eği yaptı (2 gol & 1 asist).
Devre arasında Kasımpaşa’ya gelen Oussama Haddadi, bu seri İstanbul ekibi ismine Harika Lig’de en fazla asist yapan iki oyuncudan biri konumunda (5; Haris Hajradinovic ile birlikte).
Harika Lig’de hizmet yaptığı son 12 maçı kazanamayan Hikmet Karaman (5B 7M), son galibiyetini iç meydanda Kasımpaşa’ya karşı aldı (Mayıs 2019’da 2-1)