"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fatih Terim’den Emin Bayram ve Ryan Donk açıklaması!

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, sakatlığı nedeniyle Ankaragücü maçında forma giyemeyen Donk ve kaptan olarak alana sürdüğü Emin Bayram hakkında konuştu.

Tecrübeli teknik adam, “Donk’un bileğinde son saniye bir rahatsızlık oldu. Emin’e baht verdik. Kadro kaptanımız da birebir vakitte. Baktığımız vakit 9 yıldır Galatasaray’da. En eski o. Onun için kaptan yaptık. Kendisini her yanılgısında affedecek bir hocası ve topluluğu var” tabirini kullandı.

Fatih Terim, yabancı kuralında değişikliğe giden TFF’ye de flaş bir göndermede bulunup, “TFF, kendinden evvelki federasyonlarca aldığı kararları değiştirerek kendi kuralını koymuştur. Hepimiz bu yabancı hududu kararına uyacağız. Kulüplerimizin kasası esasen dolu, bu kararla dolup taşacak, dünyadaki Türk oyuncu sayısı artacak, buna inancımız tam.” dedi.

Deneyimli teknik adam son olarak, değişen yabancı kuralı konusunda Harika Lig gruplarının teknik yöneticileriyle toplantı yaptığını açıkladı. Teknik adamlarla bu mevzu hakkında fikir alışverişi yaptığını belirten Terim, “Teknik adamlar olarak toplantı yaptık. Yalnızca maçları kazanıp kaybeden, sonuçlara nazaran yaşayan beşerler değiliz. Türk futbolunun değerli figürlerindeniz. Futbolun içindeki her mevzuyu istişare etmesi gereken bir grubuz. Fikirleri sordum. Görüşlerimizi söyledik” dedi.