"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fatih Terim’den Falcao ve Lemina açıklaması

Üstün Lig’in 32. haftasında Ankaragücü’ne konuk olan Galatasaray, alandan 1-0 mağlup ayrıldı ve berbat gidişatı durduramadı. Avrupa talihini zora sokan Aslan, Harika Lig’de son 8 maçını kazanamadı; geriye arkaya da 3 maçını kaybetti. Galatasaray teknik yöneticiliği mesleğinde birinci sefer üst üste 8 maçtan galibiyet çıkaramayan Fatih Terim, 90 dakikanın akabinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Kaybetmeye değil de vazgeçmeye üzüldüğünü vurgulayan Terim, “İstatistiklerimiz yerlerde, Galatasaray olarak biz buna alışık değiliz. Herhalde üstte bir pozisyon artık sıkıntı. Tahminen de yine onarmak için tamir etmek için Rabbim, bize bildiri veriyor.” dedi ve ekledi:

‘EMİN’İ KURTARMAK İÇİN MAÇA ASILMALARINI BEKLERDİM’

“17 yaşındaki Emin yanlışlar yapacak. Bazen bedellerini biz ödeyeceğiz, Galatasaray ödeyecek lakin onu kazanacağız. Arkadaşlarının Emin’i de kazanmak için daha da çok asılmalarını beklerdim. Grup oyunu budur. Bir genci kurtarmak için her şeyini verirsin.”

‘KİMSEYE BILDIRI OLSUN DİYE KAPTAN YAPMADIM’

“Emin Bayram’ı kimseye bildiri olsun diye kaptan yapmadım. 9 yıldır Galatasaray’da. Bildiri yalnızca Emin’e, ‘Al bunu ve uzun yıllar devam et.’ Ben aslında birçok gence forma ve kaptanlık verdim.”

‘KRİTİK MAÇLARDA KEŞKE DAIMA BIRLIKTE OLSAYDIK’

“Falcao ve Lemina’nın son 2 haftada oynayacaklarını sanmıyorum. Daha kritik maçlarda keşke daima bir arada olsaydık. Fakat oynayanların da, onların yokluklarını aratmaması lazım. Büyük ekip, bu demektir.”

‘YABANCI-YERLİ FUTBOLCU OLMAZ!’

“Hayat insanı her şeyi gösteriyor. Benim ve Galatasaray’ın istatistikleri yerlerde. Kaybetmek değil fakat vazgeçmek beni üzüyor. Hakem konusuna girmiyorum artık girmek istemiyorum. Düzgün Türk oyuncusu olan bir kadronun, yerine yabancı oynattığını gördünüz mü? Yabancı-yerli futbolcu olmaz. Herhalde ortak bizim fikir yürüteceğimiz en son mevzulardan biri bu.”