"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fatih Terim’den maç sonu Arda Turan açıklaması

Fatih Terim’in açıklamaları şöyle;

Birinci yarı yeterli oynamadık, 2. yarı oyuncu değiştirmeden oyunu değiştirdik. 2-1 öne geçtikten sonra da 4-5 tane net konum bulduk. Son saniye doldurulan bir top, herkesin ortaklaşa yanılgısıyla gol yedik. Bu sene zati olmasa şaşardım, illa bir şey oluyor, olmamalıydı. Bizim için beklemediğimiz, istemediğimiz bir biçimde geçti dönem.

Döneme kısa bir mühlet var. Dönemin hesabını yaptık, toplantı yaptık, gerekli fikirler iletildi. Bu kısa müddette bu seneyi unutup, önümüzdeki dönemi çabucak halletmemiz lazım. Biz artı, eksiyi, yapılması gerekeni hazırladık. Vaktimiz yok, ümit ederim ki en uygun halde değerlendiriririz. Bu süreçte oyuncularımızın ya da dışarıdan gelecek oyuncuların beklentileri ile kulübümüzün imkanları ortasındaki orantıyı uygun ayarlamamız lazım lakin Galatasaray imkanları ne olursa olsun yeniden en uygununu yapacaktır. Birçok kiralık oyuncumuz var, değişmesini düşündüğümüz oyuncularımız var, birçok işimiz var lakin vaktimiz çok az.

“BAŞIMIZA GELMEDİK KALMADI”

Bu sene için bizi mazur görsünler. Pandemi öncesi, sonrası başımıza gelmedik kalmadı, Allah beterinden saklasın. Her türlü şey, birinci 2 maçta bize gereği yapıldı, halledildi. Rize’de Muslera’nın 15.i dakikada ayağının kırılmasıyla biz de kırıldık. Oradan geri dönemedik. Muslera yalnızca bir kaleci değil, çok fazla şey söz ettiğini de tüm Galatasaraylılar anlamış oldu. Gerek fizik, gerek mental olarak geride kaldık, kalmadığımız vakit da bizi geride bıraktılar.

“GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIZ”

Hiç gördünüz mü 6 saniye uygulayan ya da 6 ay sakatlıkta tesadüfen üzerine düşüldüğünü. Biz 90 artılarda en çok gol yiyen grup haline geldik. Oyunu domine ettiğimiz için, başımıza gelenleri anlamakta zorlanıyoruz. Galatasaray bunları da kaldıracak güçtedir. Hepimiz işimizin başındayız, bağlantı halindeyiz, Allah’ın müsaadesiyle hoş şeyler yapacağız.

“BAZI ARKADAŞLARLA VEDALAŞACAĞIZ”

Ekonomik durumumuz güç, bunu kabul etmek lazım. Bugün hangi kulübün, tahminen birkaç kulübü bir kenara bırakırsak, her kulübün ezaları var. Bunlara karşın topluluk ve taraftarın beklentileri yüksektir. Galatasaray, tam değişim noktasındadır. Yeni bir küme sokup, birtakım arkadaşlarla vedalaşacağız. Devre ortasında yaptığımız kimi şeyleri dönem sonunda da yapmak zorundayız. Bu mali ortam içinde, birtakım sayıları, bilhassa %67 vergiyi de düşünürsek, bunu karşılamak çok güç. Mantık olarak da, gerçek olarak da güç. Her şeyi düşünerek hem yeterli bir ekip kuracağız, hem de mali tabloya çok dikkat edeceğiz.

“GALATASARAY HİÇBİR VAKİT ÜMİDİNİ KESMEZ”

2 senede 4 kupa kazandık, 34-35 milyon euro da artımız var. Gece gündüz çalışıyoruz lakin kolay değil. Kimi gerçekleri kabul edip, birtakım oyuncuları göndermek, ona nazaran transfer yapmak zorundayız. Genç, yetenekli oyuncularla ve kimi deneyimli oyuncularla ve artı fırsat transferlerine de kapıyı açarak âlâ bir karışım yapmak zorundayız. Kimi grupların borcu yok ancak genel olarak bu türlü gidemez. Galatasaraylılara anlattım, her şeyin farkındalar, bir de benim ağzımdan duysunlar. Liderimizin da, benim de elimizden geleni yapmak için uğraştıklarını bilsinler. Kim alınırsa alınsın, kesinlikle bir bildikleri var derlerse keyifli olurum. Galatasaray hiçbir vakit ümidini kesmez. Biz kelam verdik, buradayız, olmadı, olmamasının sebeplerini de herkes biliyor. Başımdaki, kaideler ne olursa olsun Galatasaray yener diyen bir seyirci yaratmak benim başımda

ARDA TURAN KELAMLARI

Lider ve idaremizle birlikte yaptığımız toplantıda onlarca oyuncu hakkında konuştuk. Arda Turan da bu konuştuğumuz oyunculardan biri. Hasebiyle önümüzdeki günlerde neler olacak, daima bir arada göreceğiz.”