"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fenerbahçe’nin Pellegrini atağının sebebi belirli oldu

Fenerbahçe’de Manuel Pellegrini atılımı gündeme bomba üzere düştü. Şilili çalıştırıcının menajeri Jesus Martinez, sarı-lacivertli gruptan çabucak ekibin başına geçmesi için teklif aldıklarını açıkladı. Martinez, bu mümkün olmasa da gelecek dönem için bir mutabakatın olabileceğini lisana getirdi. Fenerbahçe’nin sürpriz Pellegrini atağnın altında ise Trabzon ile oynanan kupa maçında kenar idaresi konusunda yaşanan kaos yatıyor. Süreksiz hoca Tahir Karapınar otoriteyi sağlayamazken, Emre’nin de taktiklere karışması ‘çok başlılığa’ yol açtı.

EROL BULUT YEDEKTE
Deniz Türüç’ün oyundan alınmasına gösterdiği reaksiyon de bunun alana yansıması olarak görüldü. Bu durumdan rahatsız olan idare bir an evvel yeni teknik yöneticisi belirleme kararı aldı. Kadrosu toparlayacak ve otoriteyi sağlayacak isim olarak ise boşta olan Pellegrini gündeme geldi. Yaş ve Türk futbolunu tanıma kriterleri askıya alınarak 66 yaşındaki Şilili çalıştırcı ile temasa geçildi. Pellegrini ile anlaşılamaması halinde ise Erol Bulut’a resmi teklif yapılması bekleniyor. Başakşehir’le parlak bir dönem geçiren Okan Buruk da listede bulunuyor.

DEVLERİ ÇALIŞTIRDI
Mesleğinde Real Madrid, Manchester City üzere dev takımları çalıştıran Manuel Pellegrini son olarak West Ham’da vazife yaptı.

Martinez’in kelamları ve Pellegrini’nin gelme ihtimali Fenerbahçeli taraftarlar ortasında heyecan yarattı.