"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fernando Muslera’dan sakatlık itirafı!

Galatasaray’da ismini şimdiden efsaneler ortasına yazdıran Fernando Muslera, sarı-kırmızılı taraftarlara müjde verdi. Sporx’in derlediği habere nazaran, Uruguaylı file bekçisi, ülkesinin basınına yaptığı açıklamada birkaç yıl daha Galatasaray’da forma giymek istediğini söyledi.

Muslera’nın açıklamalarından satır başları şu halde:

Türkiye’de kendimi bir yabancı üzere hissetmedim. Bu ülkede ve bu kulüpte olduğum için gururluyum. Ne vakit mukavele yenileme vaktim gelse, Galatasaray’da kalmak konusunda kuşku yaşamadım. Galatasaray, beni asla satmayı düşünmedi. Yaptığım çalışmalar ve emeklerim takdir edildiği için gurur duyuyorum

Türkiye’de beni sokakta da tanıyorlar. Beni seviyor, hürmet duyuyorlar. Türkiye’de bana bir yabancı üzere davranmıyorlar. Öbür bir ülkeden gelen biriyim evet fakat bana bu ülkenin bir kesimi, vatandaşı üzere hissettiriyorlar.

TAFFAREL GALATASARAY’IN EFSANESİ

Claudio Taffarel ile Galatasaray’da çalıştım. Mesleğime olumlu tesirleri oldu. Şu an yalnızca Brezilya Ulusal Grubu’nu çalıştırıyorlar. Taffarel, Galatasaray’ın bir efsanesi. Zira, Türkiye’ye iki Avrupa kupası getiren tek ekibin kıymetli bir üyesiydi. Onu daima dikkatle dinledim.

Türk taraftarların, Dünya Kupası sırasında Uruguay’ı desteklemesi beni çok memnun etti. Bana sevgilerini ve hürmetlerini her dakika gösteriyorlar. Onların sevgisi benim için çok manalı. Aramdaki bağı ve sevgiyi, hissettiklerimi anlatmam kolay değil.

3 HAFTADA KOLTUK DEĞNEKLERİNİ BIRAKTIM

Sakatlığımı çok daha makus bekliyordum. Açıkçası biraz şaşırdım. 3 hafta sonunda koltuk değneklerini bıraktım. Alçı olmadı, yalnızca bandajlar vardı. 3 hafta içinde her yere olağan bir biçimde yürüyerek gitmeye başladım.

BİRKAÇ YIL DAHA BURADAYIM

Uruguay’a vakti geldiğinde döneceğim. Bu hiçbir vakit gereğince açık değildir. Ama, Galatasaray’da en azından birkaç yıl daha kalacağım garanti diyebilirim.