"Enter"a basıp içeriğe geçin

Igor Kokoskov Barcelona – Fenerbahçe Beko maçı öncesi konuştu! “40 dakika boyunca konsantre kalabilmeliyiz”

Sırp başantrenör, sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Barcelona’nın güçlü bir takıma sahip olduğunu aktararak, “Avrupa Ligi’ndeki en yetenekli ve derin takımlardan biriyle karşılaşacağız. Bu kadro şampiyonluğu kazanmak için kuruldu.” sözlerini kullandı.

Barcelona’nın çok agresif ve uygun oynadığını vurgulayan Kokoskov, şunları kaydetti:

“Bence kendilerini, bilhassa de iç alanda oynarken çok uygun hissediyorlar. Barcelona’ya büyük hürmet duyuyoruz, lakin bu uğraşa hazırlanmak ve konsantre olmak için gereğince vaktimiz olduğunu düşünüyor, en düzgün oyunumuzu oynayabilmek için hazır olabileceğimize inanıyorum. Barcelona’nın çok geniş bir rotasyonu var. Bunu da düşünerek 40 dakika boyunca konsantre kalabilmeliyiz.”

Sarı-lacivertli oyuncu Jan Vesely ise deplasmanda sıkıntı bir maça çıkacaklarını belirterek, “Mental olarak kendimizi bu müsabakaya hazırlamalıyız. Çok sıkıntı bir maç olacak. Barcelona’nın çok güzel bir takımı var. Bilhassa Calathes’in de gelişiyle tüm durumlarda şahane oyunculara sahip oldular. Bu nedenle baştan sona sert oynayabilmeli ve 40 dakika boyunca konsantre olmalıyız. Maçın kilit noktası bu olacak, zira bu türlü bir gruba karşı bir saniye bile konsantrasyonunuzu yitirip dinlenemezsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.