"Enter"a basıp içeriğe geçin

İtalya kararını verdi! Dönemin kalan kısmında…

İtalya Futbol Federasyonu, IFAB’ın getirdiği değişikliğe uyarak oyuncu değiştirme hakkını her ekip için maç başına 3’ten 5’e çıkardı.

Buna nazaran; dönemin kalan kısmında İtalya Ligi’nde kadrolar maç başına 5 oyuncu değişikliği yapabilecek fakat sair liglerde olduğu üzere bu 5 değişiklik yalnızca 3 duraklama hakkında kullanılabilecek. Sonunda oyunun akışının kesilmemesi ve müddet kaybedilmemesi sağlanıyor.

Yerküre futbolunun patronu FIFA, 31 Aralık’a kadar oynanacak maçlarda grupların 5 oyuncu değişikliği yapması teklifini Memleketler arası Futbol Birliği Şurası’na (IFAB) sunmuştu.

IFAB da, grupların uzun vadedir idman yapmaması, corona virüsü sebebiyle oyuncularının eksik olması ihtimali yahut yaz aylarında havaların sıcak olması sebebiyle bu öneriyi kabul etmişti.

SERIE A 20 HAZİRAN’DA DÖNÜYOR

Serie A Lig Birliği’nden yapılan açıklamaya nazaran, lig 20 Haziran’da, 25. haftada ertelenen 4 maçla başlayacak. Buna nazaran, 20 Haziran Cumartesi günü birinci olarak Torino-Parma, Hellas Verona-Cagliari maçları oynanacak. 21 Haziran Pazar günü de Atalanta-Sassuolo ve Inter-Sampdoria müsabakaları yapılacak.

Erteleme maçlarının tamamlanmasının akabinde 22-24 Haziran’da 27. hafta müsabakalarıyla devam edecek olan ligin, 2 Ağustos’taki 38. hafta müsabakalarıyla tamamlanması öngörülüyor.