"Enter"a basıp içeriğe geçin

Marcao İngiltere yolcusu! İşte Galatasaray’ın istediği sayı

Galatasaray bir yandan destek için çalışırken sarı-kırmızılı oyunculara da teklifler gelmeye devam ediyor. Bunların başında da Marcao ve Luyindama geliyor. İngiliz ekipleri iki oyuncuyu da listesine alırken Newcastle United’ın işi resmiyete döktüğü ve Marcao için Galatasaray ile masaya oturduğu söz edildi. Newcastle United’ı yakından takip eden Magpie Media, duyurduğu ‘Özel haberinde’ İngiliz grubunun, Marcao transferini bitirmek üzere olduğunu ve 24 saat içinde netleşeceğini paylaştı. Marcao’nun Instagram’da Newcastle United’ı takip etmesi de savları güçlendirdi. Galatasaray’ın, Chavez’den 4 milyon euro’ya takımına kattığı ve 2022 Haziran’a kadar kontratı bulunan 24 yaşındaki oyuncu için 15 milyon euro bonservis bedeli talep ettiği öğrenilirken İngilizlerin 12 milyon Euro önerdiği ve pazarlıkların ağır bir halde sürdüğü tabir edildi. Geçen dönem Luyindama’nın sakatlığı sonrasında öne çıkan Brezilyalı oyuncu, 39 maçta vazife almıştı.

Galatasaray defansındaki başarılı futbolu ile çıkan Marcao ile Newcastle United’ın yanı sıra İtalya’dan Fiorentina, Fransa’dan Lyon ve Ukrayna’dan Dinamo Kiev de yakından ilgileniyor.

Bugüne kadar Galatasaray formasıyla toplamda 60 maça çıkan Marcao, Luyindama’yla birlikte evvelki dönem kazanılan şampiyonlukta büyük hisse sahibi olmuştu.

UEFA’yla yapılan finansal fair-play muahedesi nedeniyle sattığı kadar oyuncu alabilecek olan sarı-kırmızılılarda Marcao’ya gelen teklif sarı-kırmızılı idaresi şad etti. Lakin buna karşın Galatasaray’ın 15 milyon euro’dan aşağıya inmeyi düşünmediği de gelen haberler ortasında…

(Fotomaç)