"Enter"a basıp içeriğe geçin

Millilerden şiddetli sınav! İşte Şenol Güneş’in olası 11’İ

2020’deçıktığı maçlarda galibiyeti bulunmayan A Ulusal Futbol Grubu, şiddetli bir imtihan daha veriyor. Türkiye, bugün 20.45’te özel maçta Hırvatistan’ı konuk ediyor. İstanbul’daki Vodafone Park’ta oynanacak karşılaşma TRT Spor’dan naklen yayınlanacak. Karşılaşmada Slovenya Futbol Federasyonu’ndan hakem Slavko Vincic düdük çalacak. Slavko Vincic’in yardımcılıklarını tıpkı ülkeden Tomaz Klancnik ve Andraz Kovacic yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Matej Jug olacak.

5 MAÇTIR KAZANAMIYORUZ

Corona virüsüsalgını nedeniyle 2020 yılında birinci maçını 3 Eylül’de Macaristan’a karşı oynayan Türkiye alandan 1-0’lık mağlubiyetle ayrılmıştı. Uluslar Ligi’ndeki başka müsabakalarda ise Sırbistan’la iki defa (0-0, 2-2) ve Rusya ile (1-1) berabere kalmıştı. Geçen ay Almanya ile yapılan hazırlık maçı da 3-3’lük eşitlikle sonuçlanmıştı. Son 5 maçını kazanamayan A Ulusal Ekip yılın birinci galibiyetini almak için alana çıkıyor. Ulusallar Uluslar Ligi’nde ise 15 Kasım’da Rusya’yla 18 Kasım’da Macaristan’la karşılaşacak.

10. SEFER RAKİBİZ

A Ulusal Futbol Ekibi, özel maçta karşılaşacağı Hırvatistan ile 10. defa karşılaşacak. Türkiye, 7’si resmi, 2’si özel geride kalan 9 maçta 1 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 mağlubiyet elde etti. Türkiye 10 gol yerken, 6 defa fileleri sarstı.

TÜRKİYE’NİN MÜMKÜN 11’İ

UĞURCAN
SANGARE
OZAN KABAK
KAAN
CANER
DORUKHAN
BERKAY
YUSUF
DENİZ
EFECAN
BURAK