"Enter"a basıp içeriğe geçin

Moussa Sow’dan Fenerbahçe itirafı! “İlerleyen yıllarda…”

Fransa’da Rennes ve Lille üzere kulüplerin yanı sıra Fenerbahçe, Bursaspor ve Gaziantep FK formalarını da terleten golcü futbolcu Moussa Sow’un yeni adresi Ümraniyespor oldu. TFF 1. Lig grubuyla 1+1 yıllık kontrata imza atan Sow, transfer sürecinden, kırmızı-beyazlı kadrodaki gayelerine, İstanbul’a olan sevgisinden, teknik yöneticilikteki planlarına dair açıklamalarda bulundu.

“ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Ümraniyespor’un ortaya koyduğu proje için çok çalışacağını lisana getiren Sow, “Transfer süreci birkaç ay evvel gerçekleşti. Liderimizle irtibat halinde olduk, konuştuk. Biraz vakit aldı lakin elhamdülillah buradayım. Proje çok büyük bir proje. Elimden geleni yapacağım” dedi.

“BÖYLE PROJELERE DAHA SICAK BAKIYORUM”

Kırmızı-beyazlı ekibe katılmadan evvel lider Tarık Aksar ile daima irtibat halinde olduğunu kaydeden golcü oyuncu, “Başkanla konuştuğumuzda bana daha çok projeyi anlattı. Moussa’nın kalitesiyle Ümraniyespor’u Harika Lig’e çıkarmasını talep etti. Âlâ bir proje kurup Harika Lig hedefleyen bir ekip olduğunu söyledi. Ben de Gazişehir’de olduğu üzere bu türlü projelere daha sıcak bakıyorum. Bu projenin de bir an evvel gerçekleşmesi için elimden geleni yapacağım” tabirlerini kullandı.

“KENDİMİ HAZIR HİSSEDİYORUM”

Bir müddettir futbol oynamadığını fakat ferdi antrenmanlarına da orta vermediğini kaydeden Senegalli futbolcu, “Pandemi sürecinde çok zorluklar gördük hele egzersiz konusunda. Ancak ben çok çalıştım ve pandemi süreci bittiğinde kişisel hocalarla daha çok çalıştım. Şu an kendimi hazır hissediyorum ve elimden geleni de yapacağım. Biz futbolcular için pandemi süreci güç olsa da bırakmamalıyız, daha çok çalışmalıyız bir an evvel hazır olup alanlara dönmek için” diye konuştu.

“İSTANBUL BENİM İKİNCİ EVİM”

Türkiye hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine ise Moussa Sow, şunları söyledi:

“Fenerbahçe’den sonra Bursaspor ve Gazişehir’de oynadım. Bugün de Ümraniyespor’dayım. Ben Türkiye’yi çok seviyorum. Hele İstanbul’u çok seviyorum. İstanbul benim ikinci meskenim ve kendimi çok düzgün hissediyorum burada. Ümraniyespor’da elimden gelenin her vakit yapacağım ve amaçlara ulaşacağımızı umuyorum.”

Moussa Sow, Fenerbahçe formasıyla çıktığı 185 maçta 75 gol atmıştı.

“UZUN YILLAR FUTBOL OYNAYACAĞIMI UMUYORUM”

Şimdi profesyonel futbolculuk mesleğini noktalama üzere bir planının bulunmadığını da vurgulayan Sow, “34 yaşındayım ancak futbolu bırakmayacağım. Zira futbol oynamak istiyorum ve uzun yıllar futbol oynayacağımı umuyorum. Ne vakit bir yorgunluk hissedersem, futbolu bırakacağımı hissedersem bırakırım. Fakat şu an daha çok gol atmayı düşünüyorum. Kendimi onun için hazırlıyorum” formunda konuştu.

“ELİME FENERBAHÇE’Yİ ÇALIŞTIRMA FIRSATI GEÇERSE DEĞERLENDİRİRİM”

İlerleyen yıllarda ‘teknik direktör’ unvanıyla eski ekibi Fenerbahçe’de misyon alma kanısının olup olmadığına dair soruyu deneyimli futbolcu, “Neden olmasın? İleride Allah’ın neyi göstereceğini hepimiz göreceğiz. Ancak şu an daha çok futbola kendimi adadım ve futbol oynamak istiyorum, gol atmak istiyorum. Ancak ileride doğal ki bu türlü bir fırsat geçerse elime değerlendiririm; Fenerbahçe olabilir, Ümraniyespor olabilir” diye yanıtlandırdı.

“RÖVEŞATA GOLLERİ ATACAĞIM”

Attığı röveşata golleri nedeniyle futbolseverlerin kendisine ‘Soweşata’ lakabını takmasına ait görüşlerini Sow, şu sözlerle aktardı:

“Bu lakaplar gurur verici. Esasen elimden geldiği kadar da gol atacağım, röveşata atacağım. Her vakit varlığımı, kuvvetimi alana döküp en düzgün halde Ümraniyespor’u temsil edeceğim.”

Sow’un Manchester United ağlarına gönderdiği röveşata golü

“DEMBA BA BAŞAKŞEHİR’E ÇOK KATKILAR SUNDU”

Yakın arkadaşı Demba Ba’nın Medipol Başakşehir’de elde ettiği şampiyonluğa da değinen Moussa Sow, “Ba ile çok görüştüm ve hala görüşüyorum. Bu sene çok gol attı, Başakşehir’e çok katkılar sundu. Onun için çok memnunum. Ben de birebirini yapmayı düşünüyorum” dedi.