"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mustafa Kemal Atatürk Trabzonspor’a “onursal üye” yapıldı

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Mustafa Kemal Atatürk’ün, tüzüğün 9/c hususu mucibince divan başkanlık heyetinin önerisi ve idare konseyinin 10 Kasım 2020 tarihinde aldığı kararla kulübe onursal üye yapıldığı belirtildi.

Lider Ahmet Ağaoğlu, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübe onursal üye yapılmasına ait şu değerlendirmede bulundu:

“Atatürk, her daim yolumuzu aydınlatan, prensipleriyle bizlere yol gösteren kurucu önderimizdir. Ulusal bağımsızlığımızın mimarı Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldan tıpkı kararlılıkla yürüdüğümüzü vurgulamak isterim. Atatürk’ün yalnızca iktisadi alana değil, spora da verdiği ehemmiyeti çok âlâ biliyoruz. Vücut Terbiyesi Kanunu’nun çıkartılmasından tutun da sporun her alanında attığı adımlar bugünlerin inşasına ışık tutarken, ‘Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek düzeyli muhafızlar ister’ kelamı temel prensibimiz haline gelmiştir. Bugün, aldığımız karardan ötürü büyük bir gurur yaşamaktayız. Cumhuriyetimizin kurucu önderi artık kulübümüzün onursal üyesidir. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir sefer daha minnet ve şükranla anıyorum.”

Divan Lideri Ali Sürmen ise şunları kaydetti:

“Tüzüğümüzün 9/c unsuruna nazaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübümüze onursal üye yapılmasıyla ilgili teklifimiz, idare konseyimizin kararıyla resmileştirilmiştir. Ceddimizin eşsiz anısı kulübümüzün onursal üyeliğinde de ebediyen yaşayacaktır. Atatürk’ün, ‘Ben atletin zeki, çevik ve birebir vakitte ahlaklısını severim’ kelamı her vakit Trabzonspor’umuzun aynası olmuştur ve olacaktır. Bağımsızlık uğraşını Karadeniz’den başlatarak Türkiye Cumhuriyetini kuran Atatürk, bizlere vazgeçilmez prensipler bırakmıştır. Onun bıraktığı unsurları yaşatan yurttaşlar olarak her vakit Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.”

Bu yazı yorumlara kapalı.