"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sergen Yalçın derbi taktiğini belirledi! Fenerbahçe maçında…

SüperLig’de pazar günü Fenerbahçe ile güçlü bir gayrete çıkacak olan Beşiktaş’ta hazırlıklar aralıksız devam ediyor. Bu dönem 8 maçta 13 puan toplayarak beklentilerin uzağında kalan siyah-beyazlılar için derbi büyük değer taşıyor. Başakşehir galibiyeti sonrası “Bu bize büyük moral oldu, özgüvenimiz geri geldi” diyen teknik yönetici Sergen Yalçın, Fenerbahçe müsabakası için de “Başladığımız işi yarıda bırakmayalım” diyerek oyuncularından yeni bir zafer beklediğinin altını çizdi.

Teknik yönetici Yalçın’ın Pazar akşamı en büyük kozlarından biri ‘kanatlar’ olacak. Son haftaların formda ve skorer ismi Cyle Larin’e (4 maç 4 gol) çok güvenen başarılı teknik adam, Kanadalı oyuncudan tekrar hem tesirli bir performans hem de gol ya da goller bekliyor. Yalçın’ın sağ kanattaki teminatı de yeni transfer Rachid Ghezzal. Klasını konuşturmaya başlayan Ghezzal’a çok güvenen başarılı teknik adam, Başakşehir maçında alkış alan Cezayirli yıldızı “Bu senin maçın” diye motive ediyor.

Siyah-beyazlılarda kanatlarda vazife yapacak isimler kadar, onları geriden destekleyecek oyuncular da Sergen Yalçın’ın galibiyet planında değerli rol üstlenmiş durumda. Karantina sürecini tamamlayan sağ bek Rosier’in dönüşü teknik heyeti en çok sevindiren gelişmelerden biri oldu. Rosier bu dönem çıktığı 3 maçta 2 asist yaptı. Savunmanın solunda ise hazır olursa N’Sakala, olmazsa genç Rıdvan forma giyecek. Sergen Yalçın’ın iki oyuncuyla ilgili kararını maç gününde vermesi bekleniyor. (Fotomaç)