"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sergen Yalçın’dan öğrencilerine Rio Ave fırçası! “Burası Beşiktaş toparlanın”

UEFA Şampiyonlar Ligi’ne veda eden, akabinde Avrupa Ligi’nin 3. eleme cinsinde Portekiz’in 7 milyon Euro bütçeli Rio Ave grubuna penaltılar sonrasında elenip Avrupa defterini kapatan Beşiktaş’ta, teknik yönetici Sergen Yalçın, dünkü idmanda futbolcularına sert reaksiyon gösterdi. Hürriyet’in haberine nazaran Yalçın, “Biliyorum, kıymetli bir pandemi devri yaşıyoruz. Dikkatli olmaya çalışıyoruz, kısıtlı çalışmalarımıza ve eksik takım yapımıza karşın başarılı bir periyot geçirdik. Lakin Rakibimiz Rio Ave elenmeyecek bir ekip değildi” dedi ve şöyle devam etti: “Size şunu söyleyeyim; forma talihi bulmayanlar yahut bulanlar, bazılarınızın saha içinde sıfır katkı oynamalarına artık müsaade veremem. Burası Beşiktaş. Herkes formanın hakkını vermeli.”

’38 YAŞINDAKİ ATIBA’YI ÖRNEK ALIN’
“Sahada 38 yaşındaki Atiba’yı arıyoruz. Onu örnek alıp, daha çok çalışıp, daha çok koşmalısınız. Beşiktaş’ta genç, deneyimli kim varsa herkese adaletli davranıyorum. Orta alanda tamam, uygun çalımlar var fakat gol üretemiyoruz. Sistemimi birinci 45 dakikada çok uygun uyguladınız. Müsabakaların ikinci yarılarında da tıpkı performansı sizden bekliyorum. Lider ve idare şurası sizlerin başarısı için tüm imkânlarını seferber ettiler.”

‘BOŞ ÇALIM ATMAYIN, KREATİF OLUN’
“Orta alanda daha kreatif oynayın. İleri uçta gol kaçırmayacaksınız. Sonuca gidecek konumlar oluşturmaya çalışın. Harika Lig’de artık önümüzde Konyaspor deplasmanımız var. Rakibimiz Konya ligin en çok koşan grubu. Daha dikkatli ve riske girmeden, boş çalım atmadan oynamak zorundasınız. Hiçbir halde sistemin dışına çıkmadan gayret edin. Bir an evvel toparlanın ve başınızda Konyaspor maçını düşünün.”