"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sörloth: Eddie Newton’un bilhassa hamle manasında yaptığı idmanlar gelişmemizi sağlıyor

Trabzonspor’un Norveçli golcüsü Alexander Sörloth kulübün medya merkezine açıklamalarda bulundu. İşte açıklamalar…

Geçen yıl âlâ bir dönem geçirdiğini söz eden Sörloth, “İnişler çıkışlar yaşadığımız bir dönem oldu ancak Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmak bizi çok keyifli etti. Aslında iki amacımız vardı. Biri Muhteşem Lig’de şampiyon olmak bir başkası ise Türkiye Kupası’nı kazanmaktı. Bunlardan yalnızca birini gerçekleştirebildik ve Türkiye Kupası’nı kaldırdık. Aslında bu durum yeni dönem için ekibimizi daha da iştahlandırıyor. Dönemin genelinde baktığımızda yeterli bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum” dedi.

“GOL HÜKÜMDARI OLMAK ESKTRA BİR MUVAFFAKİYET OLDU”

Grubun atak istikametinin güçlü olduğuna dikkat çeken Alexander Sörloth, “Trabzonspor’a gelme sebeplerimin başında bir atak grubu olması geliyordu. Buraya gelmeden evvel ekibimizdeki bu potansiyeli görmüştüm. Oyuncuların kalitesi ve bana asist yapacak kadro arkadaşlarımızın olması dikkatimi çekmişti. Trabzonspor’u seçme sebeplerimden en değerlisi de buydu. Bir forvet oyuncusu için çok değerli bir bahis bu. Oynadığınız kadroya adaptasyonunuzu arttıracak etkenlerin başında geliyor. Kadromuzun en büyük özelliği bir hamle grubu olması. Herkesin bildiği üzere geçtiğimiz yıl açık orta Üstün Lig’in en çok gol atan kadrosu bizdik. Bir hamle oyuncusu olarak aradığınız şeyler bunlardır. Kendim olarak da ekip olarak da başarılı bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum. Gol krallığı özgüvenime biraz daha katkıda bulundu. İstediğim ve olmaya çalıştığım bir yerdi. Natürel ki en büyük amacımız Muhteşem Lig’de şampiyon olmaktı lakin bunu başaramadık. Gol hükümdarı olmak benim için ekstra bir muvaffakiyet oldu” dedi.

“TRONDSEN’İN YETENEKLERİNİ HERKES GÖRECEK”

Yeni transfer Anders Trondsen hakkında da fikirlerini söyleyen Sörloth, “Anders Trondsen için burada kendi ülkesinden birinin olması, kendisinden evvel Trabzon’da yaşamış ve Trabzonspor’da bulunmuş birinin olması onun işlerini kolaylaştıracaktır. Bunu başarabilecek güçte bir isim. Natürel ki hem benim için hem de Anders için bir arkadaşının Trabzon’da olması çok büyük bir talih. Taraftarlarımız Anders oynamaya başladığında nasıl bir futbol karakteri olduğunu süratlice öğrenecek. Defansta çok yeterli işler yapabilen bir oyuncu. Bilhassa sol ayağını çok güzel kullanabilen bir oyuncu. Onun ismine işleri daha da zorlaştırmamak için kendisinden çok bahsetmek istemiyorum lakin alanda kendini gösterecektir. Oynadığı vakit hangi kalitede, hangi özelliklere sahip olduğu tüm taraftarımız görecek” diye konuştu.

“EDDIE NEWTON NE İSTEDİĞİNİ BİLİYOR”

Teknik Yönetici Eddie Newton hakkındaki görüşlerini de belirten Sörloth, “Yeni bir döneme başlıyorum. Genel olarak idmanlara baktığımda düzeyin daha üstte olduğunu görüyorum. Geçtiğimiz döneme nazaran çok daha yüksek bir düzeyde çalışıyoruz. Teknik Yöneticimiz Eddie Newton’un bilhassa atak manasında yaptığı idmanlar gelişmemizi sağlıyor. Newton’un net fikirleri var. Ne istediğini biliyor. Bizler de ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Çok yeterli bir dönem geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.

“TARAFTARLARIMIZ KADROYA ÇOK BAĞLI”

Trabzon’da taraftarlarımızın ağır sevgisiyle karşılaştığını tabir eden golcü oyuncumuz, “Norveç’e gittiğimde biraz daha rahat bir ortamla karşılaşıyorum. Genelde ailemle vakit geçiriyorum. Fakat Türkiye’de taraftarlarımızın çok büyük ilgisi oluyor. Taraftarlarımız Türkiye’nin en uygun taraftarı. Kulübümüze inanılmaz derecede bağlılar. Bilhassa Trabzon’da sokağa çıktığımda karşılaştığım beşerler he an sizinle birlikte olmak istiyor. Fotoğraf çektirmek, selfie yapmak istiyorlar. Bu da kadroya ne kadar bağlı olduklarını gösteriyor. Trabzon’dayken taraftarların yakından ilgi göstermesi bizi çok motive ediyor” dedi.

“HER VAKİT DAHA GÜZELİNE ODAKLANIYORUM”

Gol krallığı unvanının kendisi üzerinde baskı oluşturmadığını belirten Sörloth, “Aslında baskıyı ben kendi üzerimde oluşturuyorum. Her seferinde daha güzel olmaya, her vakit bir evvelki dönemden daha uygununu yapmaya çalışıyorum. Geçtiğimiz dönem bildiğiniz üzere 33 gol attım. Bu dönemde gayem natürel ki bunun üzerine çıkabilmek. Bu süreçte baskı dışarıdan değil kendimden geliyor. Ben her vakit daha uygununu yapmaya odaklanıyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.