"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni Malatyaspor – Kasımpaşa l CANLI

Üstün Lig’de 27. hafta müsabakalarında BtcTürk Yeni Malatyaspor ile Kasımpaşa karşı zıdda geliyor. Müsabakayı hakem Halil Umut Meler’ ve ekibi yönetecek. Harika Lig’de çıktığı son 4 maçta 10 puan elde eden Kasımpaşa, bu performansını sürdürmek istiyor. Üstün Lig’de yaptığı müsabakaların 7’sini kazanan, 5’inde berabere kalan ve 14’ünü yitiren lacivert-beyazlı ekip, 26 puanla 13. sırada nokta alıyor.

Ligde 11 maçtır galibiyet yüzü göremeyen ve 25 puanla 15. sırada bölge alan Yeni Malatyaspor ise bu karşılaşamda 3 puan hasretine son vermeye çalışacak. Müsabaka öncesinde mesken sahibi ekipte uzun müddetli sakatlığı bulunan Eren Tozlu dışında değerli bir eksik bulunmuyor. Kasımpaşa’da ise sakat yahut cezalı oyuncu bulunmuyor.

Y.Malatya: Farnolle, Chebake, Robin, Mustafa, Sakıb, Donald, Acquah, Gökhan, Umut, Bifouma, Vidar

Kasımpaşa: Ramazan, Florent, Meriah, Sarlija, Haddadi, Tirpan, Aytaç, Quaresma, Hajradinovic, Thiam, Koita

Muhteşem Lig’de Kasımpaşa ile oynadığı beş maçın yalnızca birini kazanan Yeni Malatyaspor (2B 2M), tek galibiyetini geçen dönem iç meydanda aldı (2-1).
Dönemin birinci yarısında Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kalan Kasımpaşa, şu ana kadar Üstün Lig’de rakibini mağlup edemediği bir dönem oynamadı.
Son 11 Harika Lig maçında galibiyet alamayan Yeni Malatyaspor (2B 9M), şu an ligde taraf alan gruplar arasında devam eden en uzun serinin sahibi konumunda.
Harika Lig’de dört maçtır mağlup olmayan Kasımpaşa (3G 1B), daha uzun bir seriyi en son Şubat-Mart 2017’de yakalamıştı (6 maç).
Bu seri Harika Lig maçlarının son 15 dakikalarında en fazla gol atan kadro Yeni Malatyaspor (17). Kasımpaşa ise yediği gollerin en az kısmını bu devir aralığında kalesinde gören iki ekipten biri (yüzde 12; Fenerbahçe ile birlikte).
Yeni Malatyaspor’un konutunda bulduğu son üç Harika Lig golünün ikisinde fileleri havalandıran isim olan Umut Bulut, Kasımpaşa’ya attığı son beş golün dördünü iç alanda kaydetti.
Hizmet aldığı son dört Üstün Lig maçında iki asist yapan Yeni Malatyaspor oyuncusu Karim Hafez, daha evvelki 28 müsabakada birebir sayıda gol pası verebilmişti.
Kasımpaşa’nın Harika Lig’de attığı son beş golün üçüne direkt katkı sağlayan Bangaly-Fode Koita, Yeni Malatyaspor ile karşılaştığı son iki maçta üç gol eği yaptı (2 gol & 1 asist).
Devre arasında Kasımpaşa’ya gelen Oussama Haddadi, bu seri İstanbul ekibi ismine Üstün Lig’de en fazla asist yapan iki oyuncudan biri konumunda (5; Haris Hajradinovic ile birlikte).
Üstün Lig’de vazife yaptığı son 12 maçı kazanamayan Hikmet Karaman (5B 7M), son galibiyetini iç alanda Kasımpaşa’ya karşı aldı (Mayıs 2019’da 2-1)