"Enter"a basıp içeriğe geçin

Zoet olabilir

Beşiktaş Futbol Yapılanması Sorumlusu Erdal Torunoğulları, aktarım gelişmeleri ile ilgili açıklamalar yaptı. Siyah-beyazlı başkan, isimleri sıkça haberlere bahis olan kaleci adayları için “Tabii bir kaleciye muhtaçlığımız var, bu bir gerçek. Üst seviye bir kaleci almamız gerekiyor. Öbür oyunculara bakacağız. Zoet de o listede olabilir. Zira birçok kaleci adayımız vardı. İnşallah bir adediyle ortak noktada buluşuruz. Görüştüğümüz hem yabancı hem de yerli kaleciler var” diye konuştu.

KALMALARINI İSTERİZ
Torunoğulları, Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in eski ekipleri Fenerbahçe’ye gideceği istikametinde çıkan argümanlar konusunda ise “Profesyonel ligde bu türlü söylentiler olur. Sonuçta Gökhan daha evvel Fenerbahçe’de oynadı. Bu tıp şeyler olur. Ancak ben zannetmiyorum gideceklerini, bizde kalacaklardır. Ancak daha önümüzde 8 maç var, bir konuma gittikleri yok. Oturup konuşacağız, anlaşacağız inşallah. Atiba, Gökhan Gönül ve Caner Erkin’le devam etmek istiyoruz” sözlerini kullandı.

AKTARIM DEVRI UZAMALI
Profesyonel liglerde kesinlikle gelen giden oyuncuların olacağını belirten Torunoğulları, “Kiralıklar geri dönecektir, konumlarına yenileri gelecektir. Bunlar olağan şeyler. Bizim birinci evvel şu 8 maçı görmemiz gerekiyor. Iddiam bu sene aktarım periyodu de uzayacak üzere, zati uzaması da gerekiyor. Lakin her şeyden evvel bir önümüzü görmemiz gerekiyor” dedi.

MUHTEŞEM LİG’İN HAVASI KAÇTI
Bu hafta sonu liglerin başlayacağını hatırlatan Torunoğulları, “Öncelikle liglerin başlaması güzel olsun. Uzun bir araydı doğal. Gerçekten çok berbat bir süreçti. Ligin biraz havası da kaçtı. İnşallah o hava tekrar yakalanır. Natürel taraftarsız maç oynamak çok dertli, rahatsız edici bir müddet. Ona da alışacağız. Şu 8 maçı inşallah biz de, lig de kazasız belasız âlâ geçirir. Umarım hak eden şampiyon olur. Şık bir 8 maçla sonuçlanır. Ligimiz iyi olsun” halinde konuştu.

EMEL BEDELSİZ KİRALAMA
Hollandalı 29 yaşındaki kaleci Zoet’in bonservisi PSV Eindhoven’da bulunuyor. Şu an FC Utrecht’te kiralık olarak forma giyen 1.89 uzunluğundaki eldivenin piyasa kıymeti 5.5 milyon euro olarak gösteriliyor. Utrecht’te 10 müsabakada vazife yapan Jeroen Zoet, kulüp kariyerinde 349 resmi maçta oynadı; bunların 127’sinde kalesini kapatırken, yekunda 383 gol yedi. Beşiktaş, Utrecht’e bedelsiz kiralanan oyuncuyu maaşını ödemek planıyla bedelsiz kiralamak istiyor.